Tempelhofer-Schönerberger pokal, polufinale i finale

tekst i foto: Ivo Dorotić
P1180156Berlina – Tempelhof/
SD Croatia – Blau Weiss Berlin 7:3 (3:3)

Strijelci: 1:0 (1.) Padilla Cross, 2:0 (13.) Aslan, 3:0 (15.) Cabuk, 3:1 (18.) Yetim, prekršaj na Akaru u kaznenom prostoru), 3:2 (28.) Akar, 3:3 (39.) Vukadin, 3:4 (63.) Uzuner, 3:5 (78.) Akar, 3:6 (82.) Uzuner, (prekršaj od vratara na Akaru), 3:7 (85.) Vukadin.

Blau Weiss je odlično počeo i nakon 15 minuta vodio sa 3:0, ali protiv današnje ekipe SD Croatie, to nije bilo dovoljno,

Oni su u drugom poluvremenu svojom klasom deklasirali dobru ekipu Blau Weissa. Akar je postigao dva pogodka, a na njemu su napravljena i dva prekršaja u kaznenom prostoru, pogotkom za 5:3 je naprosto ismijao vratara Mjaheda, koji je kod sljedećeg susreta, napravio prekršaj i tako spriječio pogodak koji je bio neizbježan. Kazneni udarac pretvara Uzuner u pogodak za rezultat 6:3.

Na kraju je to bila igra mačke i miša.

Finale:

Bajram Šabani trener SD CroatieSD Croatia – Mariendorfer SV  2:2 (0:0)

Izvodjenje kaznenih udaraca: 4:2

SD Croatia: Omrcen-Toktumur, Öguz, Malik, Dakic (68. Smajic)-Yetim, Breuer, Vukadin, Sahin (55. Güerer)-Akar- Uzner.

Sudac: Paul (Medizin Fridrishein), gledatelja 90.

Strijelci: 0:1 (66.) Welsch, 1:1 (74.) Akar, 2:1 (76.) Akar, 2:2 (88.) Güney.

Izvodjenje kazneni udaraca: 1:0 Uzuner, 1:1 Samewski, 2:1 Yetim, 2:2 Welch, 3:2 Akar), Guney izvodi Omrcen brani, Güerer izvodi Stelzer brani, Pohle izvodi Omrcen brani, 4:2 Breuer .

Najbolji igrači: Omrcen, Toktumur i Vukadin – Hansen,Samewski i Welch.

U finale su ušle dvije najbolje ekipe, od 16 prijavljenih. Prikazan je odličan nogomet, ali Croatia nije bila dominantna, kao u utakmicama do finala. Na kraju su na scenu stupili izvanredni strijelci, kada se radi o Croatiji nikakvo čudo.

Uz napadače, izvanredan je bio Ante Omrčen, veliki talenat samo da ovako nastavi.

SD Croatia je na ovom turniru postigla 21, primila 10 pogodaka, najbolji napad berlinskog nogometa radi dalje.

Akar je postigao 8 pogodaka, a i dva kaznena udarca dosuđena na njemu, je Uzuner pretvorio upogodke, uz još tri pogotka iz igre.