NEOSTVARENI SAN O FINALU

SD Croatia Berlin izgubila polufinalni susret protiv BFC Dynamo rezultatom 0:3

tekst i foto: Sonja Breljak …foto album

Berlin/ U finalu Berlinskog  Pilsener pokala  2017. zaigrat će BFC Dynamo i FC Viktoria 89.

Rezultat je to polufinalnih susreta u kojima je FC Viktoria 89 bila bolja od ekipe Altglienicke te pobijedila rezultatom 4:0 a BFC Dinamo izborio pobjedu nad SD Croatijom rezultatom 3:0.

SD Croatia je polufinalni susret protiv BFC Dinamo igrala na stadionu Dominicus Sportplatz, u Schönebergu jer matični stadion u Bosestrasse koji inače dijeli s FC Viktoria 89, nije zadovoljio sve potrebne mjere sigurnosti za takav susret. Naime, procjenjena je velika zainteresiranost navijača obje strane što se i ostvarilo. Oko 1500 gledatelja je promatralo susret SD Croatije i BFC Dynama u netom prošlo nedjeljno popodne.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica. Preko 40 minuta je naša Croatia (trener Marco Wilke) imala igrača više u igri (crveni karton za Goewecke) no ta prednost se nije pretvorila i u rezultatsko vodstvo iako je bilo prilika za to.

Dynamo je došao u vodstvo pred sami kraj prvog poluvremena. Strijelac je bio Dennis Srbeny.

Drugi pogodak je za Dynamo postigao Kai Pröger u 76. minuti a konačnih 0:3 zabilježen je u 89. minuti pogotkom  Björna Lambacha.

foto album: Berlinski Pilsener pokal 2017.