IGRANO NERIJEŠENO

piše: Ivo Dorotić
Općinska liga Berlin, I odjel, 17. kolo, Berniner AK II – SD Croatia  2:2 (0:0)

Igrano na pomoćnom igralištu Poststadiona, na umjetnoj travi i po snijegu.

SD Croatia: Kozina- Jurilj (71. Boko), Bosnjaković, Majewski (78. Ohadi), Kapiszka- Ö. Toktumur – Gurer, Yetim – Sahin- Akar, Cakmak (53. Uzuner). Sudac: Sax (SV Blau Weiss) – gledatelja, po hladnom vremenu samo 60. Strijelci: 1:0 (50.) Yildrim, nakon dobrog proigravanja od strane Baskaya, loptu s 11 metara šalje neobranjivo u mrežu; 2:0 (79.) Yildrim, prekrasan slobodan udarac sa 20 metara; 2:1 (85.) Uzuner, direktan slobodan udarac sa 25 metara u gornji desni čošak B. Toktumura; 2:2 (89.) udarac glavom sa 5 metara od Bosnjakovića Kazne, žuti kartoni: BAK 07 II 6 puta; SD Croatia 5 puta. Žuto/Crveni: Ö Toktumur, nakon što je već u igri zaradio jedan zbog prekršaja, na putu u kabinu je preglasno raspravljao s dijeliteljem (ne)pravde i zaradio drugi žuti. Najbolji igrači: Korkmazyüek i Yildrim BAK 07 II; Bosnjaković SD Croatia. Na samom početku, svi su mislili, da je SD Croatia apsolutni favorit. Dok je trener domaćina imao na raspolaganju samo deset igrača i dva vratara,  na drugoj strani je trener SD Croatie imao punu klupu, na kojoj je mjesto zauzeo i jedan Uzuner, najbolji strijelac Općinske lige. Igrači Croatie ušli su u igru po onoj “lako ćemo” i to im se skoro i osvetilo. U prvom poluvremenu je bilo nekoliko prilika na svakoj strani i jedna je lopta prešla Kozinu i udarila u gredu. Nakon pause Croatia se uopće nije snašla, a već je stajalo 1:0 za domaćina. Riječi trenera Šabanija: –Mi do 80 min uopće nismo došli u igru! Mi moramo shvatiti da svaka ekipa protiv nas igra sa 100% angažmanom i da nema “LAKOĆEMO“. Sve je mirisalo na prvi poraz nakon 2. rujna 2012.. Već u 79. domaćin povisuje vodstvo na 2:0. Samo 5. minuta prije kraja Uzuner postiže jedan prekrasan pogodak za 2:1. Da bi Bosnjaković u 89. udarcem glavom sa  pet metara poravnao rezultat na 2:2. Nakon toga je sudac Sax označio da se igra još +5 minuta. Croatia je bacila sve na jednu kartu, domaćin je bio grogi i pokušavao je samo da loptu izbaci što dalje od svog kaznenog prostora, što im je na kraju i uspjelo. Trener domaćina je oplakivao lošu sreću i praznu klupu. Njegove su riječi bile; „Samo da sam imao jednog ili dva rezervna igrača, možda bi bodovi ostali u Poststadionu“. SD Croatia igra 24. veljače u Kopenicku protiv Köpenicker  SC II.