PODIJELJENI BODOVI

tekst i foto: Ivo Dorotić

Bezirksliga Berlin, 28. kolo, 1. odjel, FC Internationale – SD Croatia 2:2 (1:0)
Uzuner MehmetBerlin/Schönerberg: igrano na travnatom terenu, po previsokoj travi, pred oko 150 gledatelja.
SD Croatia: Guderski- Bosnjaković, Dakić, Toktomur, Yetim-Jurilj, Sahin, Smajić, Ohadi-Akar-Uzuner.
Sudac: Horaćek, je imao velike neprilike, zbog slabih asistenata i nečiste igre pojedinaca (domaćina).
Prvi pogodak je pao nakon čistog nedozvoljenog položaja, a i drugi isto tako. Međutim domaćini su mu, što je logično, najviše prigovarali zbog dosuđenog kaznenog udarca iz kojeg je Uzuner poravnao rezultat i donio jedan bod svojoj ekipi. Je li to bio prekršaj, ne znam, jer sam se nalazio predaleko od samog događaja.Strijelci: 1:0 (14.) Boschkov (nakon Offseida?), 2:0 (61.) Hampel (Offseid!), 2:1 (81.) Sahin, udarac sa ruba kaznenog prostora, donosi novu nadu SD Croatiji, 2:2 (82.) Uzuner KU, veliki protesti domaćina
ali je sudac ostao pri svojoj odluci. Ovo je Uzuneru 43 pogodak za boje Croatie.Najbolji kod SD Croatie: Smajić, Guderski, Sahin, Bosnjaković i Dakić.
Crveni karton: 86. Evans (Inter/grubi prekršaj)
SD Crotia je ušla u igru sa devizom “lako ćemo”, što im se je moglo I osvetiti. Primili su prva dva pogodka nakon grubih previda asistenata na liniji. Croatia je imala usprkos svemu dvije prilike u prvih 13. minuta,
da bi u 14. pao pogodak za vodstvo domaćina, tako je to u nogometu.
Da se utakmica nije izgubila, najveću zalugu ima Guderski, koji je u 90. izvadio jednu loptu iz gornjeg desnog kuta, rijetko viđena obrana, koja je ovog puta donijela samo jedan bod, u ovom slučaju velik kao kuća.Nakon izvedenog udarca s ugla, dolazi do sudara glavama, napadača i obrambenog igrača i to je praktički bio kraj ove utakmice. Sudac je pričekivao što će se dogodit, liječničke ekipe jednog I drugog kluba su imale pune ruke posla, a pozvana je i prva pomoć. Nakon prekida od tri i po minute sudac je odsvirao kraj. Sigurno, najbolje što je mogao napraviti.SD Croatia u nedjelju, 19. travnja ide u goste kod Köpenicker SC II, utakmica počinje u 14 sati, a igra se u Wendenschloßstraße.