tekst: Marko Jareb
Jedan poznati, sada pokojni državni poglavar u najavi jedne dokumentarne serije na javnoj televiziji ističe kako treba: „Vidjeti povijesnu zbilju koja je takva da istina nije samo na jednoj strani“.
Svatko piše i govori kako mu paše. Tako je u svim granama društvenoga života.
Jedna srednjoškolska profesorica kaže „da je prije bilo bolje, jer su bili bolji ljudi nego danas“.
Je li to zaista tako trebalo bi pitati one koji su robijali zbog pjevanja „Vile Velebita“?…

Opatija/27. siječnja 2020./ Kao netko tko je cijeli život radio puno radno vrijeme, uvijek sam voljela planirati ono slobodno vrijeme, posebice putovanja vikendom. Smišljala sam kojim putem ići, koliko vremena treba za koju rutu, što ću vidjeti, što i gdje jesti, koliko se zadržati… Rezultat toga je bila moja stalna tjeskoba i zabrinutost što ako ne ispadne kako sam planirala?